Seniors National Division C - 3
 
Huddersfield Team Squad Players
         
Cameron Sandhu Fraser Riley Jonathan Heslop Rafal Aleksandrzak Marcus Batkin Tim Dyson
 
Results
All matches played at Ormesby Table Tennis Club, Middlesbrough.
First Weekend Saturday 7th & Sunday 8th October
1st Match Halton IV Won 9 - 0 2nd Match Derwent II Won 9 - 0
Tim Dyson (2)   Tim Dyson (2)

 

 

Jonathan Heslop (2) Jonathan Heslop (2)
Fraser Riley (2) Fraser Riley (2)
Cameron Sandhu (2) Cameron Sandhu (2)
Heslop & Sandhu (1) Heslop & Sandhu (1)
3rd Match Bishop Auckland Won 9 - 0   4th Match Pudsey Won 9 - 0
Tim Dyson (2)   Tim Dyson (2)

 

 

Jonathan Heslop (2) Jonathan Heslop (2)
Fraser Riley (2) Fraser Riley (2)
Cameron Sandhu (2) Cameron Sandhu (2)
Riley & Sandhu (1) Heslop & Sandhu (1)
Second Weekend Saturday 4th & Sunday 5th November
5th Match St Marys Hull Lost 0 - 9 6th Match Ormesby V Won 7 - 2
Tim Dyson (0)   Tim Dyson (1)
Jonathan Heslop (0) Jonathan Heslop (2)
Frasor Riley (0) Fraser Riley (2)
Cameron Sandhu (0) Cameron Sandhu (1)
Riley & Dyson (0) Riley & Dyson (1)
7th Match Ormesby IV Won 6 - 3 8th Match Halton IV Won 9 - 0
Jonathan Heslop (2)   Jonathan Heslop )2)
Fraser Riley (2) Fraser Riley (2)
Cameron Sandhu (2) Cameron Sandhu (2)
Rafal Aleksandrzak (0) Rafal Aleksandrzak (2)
Riley & Sandhu (0) Riley & Heslop (1)
Third Weekend Sunday 21st January
9th Match Derwent II Won 8 - 1 10th Match Bishop Auckland Won 8 - 1
Jonathan Heslop (2)   Jonathan Heslop (2)
Fraser Riley (2) Fraser Riley (2)
Cameron Sandhu (2) Cameron Sandhu (2)
Marcus Batkin (1) Marcus Batkin (1)
Riley & Sandhu (1) Riley & Sandhu (1)
Fourth Weekend Saturday 14th & Sunday 15th April
11th Match Pudsey Won 6 - 3 12th Match St Marys Hull Lost 2 - 7
Jonathan Heslop (1)   Jonathan Heslop (0)
Fraser Riley (2) Fraser Riley (1)
Cameron Sandhu (2) Cameron Sandhu (1)
Marcus Batkin (1) Marcus Batkin (0)
Heslop & Riley (0) Riley & Sandhu (0)
13th Match Ormesby V Lost 3 - 6 14th Match Ormesby IV Lost 4 - 5
Jonathan Heslop (1)   Jonathan Heslop (1)
Fraser Riley (0) Fraser Riley (0)
Cameron Sandhu (1) Cameron Sandhu (2)
Marcus Batkin (1) Marcus Batkin (0)
Riley & Batkin (0) Riley & Sandhu (1)
 
 
 
 
Final League Table
  Team Played Won Drawn Lost SR GR Points
1 St Marys Hull 14 14 0 0 9.50 3.78 28
2 Huddersfield 14 10 0 4 2.14 1.76 20
3 Ormesby IV 14 8 0 6 1.17 1.07 16
4 Ormesby V 14 7 0 7 1.00 0.91 14
5 Pudsey 14 7 0 7 0.80 0.85 14
6 Bishop Auckland 14 5 0 9 0.64 0.80 10
7 Derwent II 14 3 0 11 0.54 0.69 6
8 Halton IV 14 2 0 12 0.20 0.34 4
 
Final Player Averages
  Players Team Played Won Average
1 Luke Carrington St Marys Hull 12 12 100.00%
2 Shaquille Webb Dixon St Marys Hull 26 25 96.15%
3 Connor Whitehead St Marys Hull 28 26 92.86%
4 James Garrod St Marys Hull 12 11 91.67%
5 Richard Smith Pudsey 10 9 90.00%
6 Daryl Gee St Marys Hull 26 23 88.46%
7 Karina Le Fevre Bishop Auckland 8 7 87.50%
8 Cameron Sandhu Huddersfield 28 23 82.14%
9 Jonathan Heslop Huddersfield 28 21 75.00%
10 Fraser Riley Huddersfield 28 21 75.00%
11 Tim Dyson Huddersfield 12 9 75.00%
12 Che Goulbourne St Marys Hull 8 6 75.00%
13 Christopher Edwards Ormesby V 28 20 71.43%
14 Ryan Nassau Ormesby IV 26 18 69.23%
15 Phil Cawser Pudsey 22 13 59.09%
16 Andrew Gradwell Pudsey 12 7 58.33%
17 Michael Young Ormesby IV 28 16 57.14%
18 Rana Rassem Ormesby V 18 10 55.56%
19 David Ashwell Ormesby IV 20 11 55.00%
20 Lee Tinkler Bishop Auckland 26 13 50.00%
  Others        
  Rafal Aleksandrzak Huddersfield 4 2 50.00%
  Marcus Barkin Huddersfield 12 4 33.33%